כיצד אתם מתמודדים עם פעולות תאגידיות (corporate actions)?

פעולה תאגידית (corporate action) הינה אירוע שחל ביוזמת התאגיד, המשפיע על המניות שמונפקות על ידי החברה. לדוגמה:

דיבידנד - חלק מרווחי החברה המוקצים לבעלי המניות. כאשר משולם דיבידנד, שווי המניה יורד.

ספין-אוף - חברה עצמאית הנוצרת באמצעות חלוקת מניות חדשות של חברת האם. המניות של חברת האם יאבדו את ערכן בעקבות הספין-אוף, ובעלי המניות יקבלו מניות שוות ערך של החברה החדשה כפיצוי.

הנפקת זכויות - לבעלי המניות הקיימים מוצעת זכות לרכוש מניות נוספות של החברה בהנחה. זה בדרך כלל מוריד את מחיר של המניה של החברה.

פיצול מניות - הגדלת מספר המניות שהונפקו על ידי חלוקת כל מניה, בעוד ששווי השוק נשאר ללא שינוי. כשמספר המניות עולה – ערך כל מניה יורד.

היות ואינך הבעלים של המניה בעת המסחר ב-CFD, אינך זכאי לזכויות הצבעה או זכויות אחרות במקרה של הנפקת זכויות או בעת אירוע דומה, כגון פיצול מניות.
לכן, בכדי להבטיח שהפוזיציות הפתוחות שלך לא יושפעו מעליה/ירידה במחיר המניה של החברה, Plus500 תוסיף/תנכה אוטומטית מיתרתך את הסכום שהיית מקבל כרווח/הפסד נוסף (בהתאם לכיוון הפוזיציה שלך). זה נקרא "התאמה".

לא מצאתם תשובה לשאלתכם? צור קשר!
דוא"ל

הפעילות בזירה דורשת מיומנות, ידע והבנת הסיכונים ואינה מתאימה לכל אדם; פעילות ממונפת כרוכה בסיכון ממשי של אבדן מלוא כספי ההשקעה בתוך זמן קצר; החברה המפעילה זירה זו פועלת כצד נגדי לעסקאות איתך, ולכן היא המוכרת כשאתה קונה והיא הקונה כשאתה מוכר.