הפעילות בזירה דורשת מיומנות, ידע והבנת הסיכונים ואינה מתאימה לכל אדם; פעילות ממונפת כרוכה בסיכון ממשי של אבדן מלוא כספי ההשקעה בתוך זמן קצר; החברה המפעילה זירה זו פועלת כצד נגדי לעסקאות איתך, ולכן היא המוכרת כשאתה קונה והיא הקונה כשאתה מוכר.

תפריט

מדוע להשתמש בגרפים של ביטקוין?

סוחרים במטבעות וירטואלים אשר מעוניינים בניתוח טכני ימשכו כנראה ליכולת לשימוש בגרפים כאשר הם סוחרים בביטקוין. מדובר על דרך נהדרת לניתוח תנועות במחיר בכדי להחליט האם למכור או לקנות ביטקוין במחיר אופטימלי. השימוש בגרפים חיים של ביטקוין הוא דרך אחת לקבל אמת מידה אובייקטיבית אודות תנועת המחיר של ביטקוין מבלי להסתמך על אינטואיציה.

Plus500 מציעה סוגים רבים של גרפים, כולל השלושה הפופלאריים ביותר: גרף קו, גרף עמודות וגרף נרות. ניתן לעשות שימוש בכולם כאשר סוחרים בביטקוין. כל גרף מציע יתרון שונה ועלייך לקבוע איזה סוג גרף עדיף לאסטרטגיית המסחר האישית שלך.

גרף קו

גרף קו הוא סוג הגרף הבסיסי ביותר בפלטפורמת Plus500. הגרף מייצג את מחיר הסגירה של ביטקוין בתקופת זמן ספציפית שהסוחר בוחר. הקו של הגרף הוא ייצוג ויזואלי של מה שקרה במחיר הביטקוין באותו יום מסחר, ומראה רק את מחיר הסגירה, ובכך מידע פחות רלוונטי אודות המחיר משעות אחרות ביום מסונן החוצה. רואים מה היה המחיר ביום/ימים שקדמו, בהשוואה למחיר כעת. כך ניתן להבחין במגמות בקלות יותר.

לדוגמה נשתמש בקווי המגמות של תמיכה והתנגדות. קו התמיכה הוא הרמה בה ניתן לצפות כי מגמה שלילית תיעצר בעקבות גידול בדרישה, בעוד קו ההתנגדות הוא הרמה בה יש סיכוי גדול כי מגמת עליה תיעצר בעקבות גידול בהיצע. כאשר ערך הביטקוין מגיע לנקודת התמיכה או ההתנגדות, זה עשוי לסמן כי שינוי בתנודת המחיר עומד להתרחש, אך לפעמים קשה לקבוע אם הערך נגע בקו ההתנגדות או שמדובר בתנועה קצרה וחריגה.

“טלפון

המחירים לצורך המחשה.

גרף עמודות

גרף העמודות בפלטפורמת Plus500 מספק מעט מידע נוסף לגרף קו. הוא מראה את מחיר הפתיחה, הגבוה, הנמוך והסגירה של ביטקוין לאורך תקופת זמן ספציפית. הגרף מורכב מאוסף של עמודות, בהן כל קו אנכי מייצג את ההפרש בין המחיר הגבוה לנמוך בתקופת הזמן שנבחרה, בעוד העמודה משמאל מסמנת את מחיר הפתיחה והעמודה מימין את מחיר הסגירה.

גרף עמודות יכול לספק מידע רב אודות מסחר בביטקוין במבט זריז. קוים אנכיים ארוכים מצביעים על תקופות של תנודתיות גבוהה במחיר בפלטפורמת Plus500, כאשר הייתה תנועה רבה בין המחיר הגבוה לנמוך. עמודות קצרות יופיעו כאשר יש תנועה קטנה במחיר.

ניתן גם לקבל מידע מהמיקום של קווים אופקיים. אם נקודות הפתיחה והסגירה רחוקות אחת מהשנייה, אזי סוחרים היו פעילים במהלך תקופת המסחר. אם הנקודות קרובות אחת לשניה אז הסוחרים היו פחות בטוחים אודות איך לסחור.

גרף נרות

גרף נרות בפלפטורמת Plus500 מראה מידע דומה לגרף עמודות. בשני סוגי הגרפים יש קו אנכי אשר מייצג את המחיר הגבוה והנמוך בתקופת זמן נבחרת.

עם זאת, עם נרות הרווח בין מחיר הפתיחה לסגירה הוא צבוע ליצירת נר, עם קו אנכי הבולט מהחלק העליון והתחתוןן של גוף הנר כמו פתיל. הגוף נצבע באדום אם מחיר הביטקוין היה גבוה יותר בפתיחה מאשר בסגירה, והגוף נצבע בירוק אם מחיר הסגירה היה גבוה יותר ממחיר הפתיחה.

כאשר הנרות מפוזרים על הגרף הם יכולים ליצור תבניות שונות. תבניות אלו הוגדרו לראשונה על-ידי סוחרי סחורות יפניים במאה ה-18. התגלה כי ישנן תבניות חוזרות לעיתים הקרובות היכולות לשמש לתחזית תנועות במחיר לטווח קצר. בסופו של דבר, חלק מסוחרי הביטקוין החליטו גם הם להשתמש בנרות בכדי למצוא נטיות לעליה או ירידה בשוק.

ניתן אפילו להבחין במגמות עליה או ירידה על-ידי בחינת הצבע המופיע על העמודות. כאשר רואים יותר ירוק זה מסמן מגמת עליה, בעוד יותר אדום מסמן מגמת ירידה.

“אפליקציית

המחירים לצורך המחשה.

גרף תעריף הביטקוין

גרף תעריף הביטקוין כולל רשימת של מחירי BTC/USD לתאריכים ספציפיים. עליית מחיר הביטקוין הראשונה התרחשה בשנת 2010 כאשר המחיר של מטבע אחד עלה מ-$0.0008 ל-$0.08, ומאז התרחשו תנודות רבות במחיר אותן יכולים הסוחרים למדוד. סוחרים יכולים להשתמש בגרף תעריף הביטקוין בכדי לראות מידע היסטורי של המטבע הוירטואלי. זו דרך אחת ליצור תחזיות ולראות מידע ומגמות היסטוריים.

גרף ביטקוין חי

היות וביטקוין הוא מבוזר הוא חווה תקופות של תנודתיות גבוהה. בכדי לסחור בביטקוין היטב חשוב לשים לב לתנועת המחיר. סוחרים רבים עוקבים אחר מחירי הביטקוין בזמן אמת באמצעות גרף ביטקוין חי. סוג זה של גרף יכול גם לשמש לניתוח מסחר מעמיק.

מדוע לסחור בביטקוין נגד דולר אמריקאי?

בשונה ממטבעות פיאט ביטקוין פועל באמצעות טכנולוגיית עמית לעמית. המשמעות של כך היא שאין בנק מרכזי או רשות אחרת אשר קובע את השווי של ביטקוין. השווי של המטבע הוירטואלי משקף לחלוטין את הסכום אשר הקונים מוכנים לשלם בעבור ביטקוין, ובאיזה מחיר המוכרים מוכנים להיפרד ממנו.

היות ודולר אמריקאי הוא המטבע הנפוץ ביותר בעולם, יש היגיון בכך שהזוג ביטקוין/דולר (BTC/USD) נמצא בשימוש נפוץ בקרב סוחרים. זו סיבה טובה לשים לב לגרף ביטקוין עבור דולר אמריקאי כדי לראות כיצד המטבע הוירטואלי מבצע.

גרפים של ביטקוין הם דרך אחת לראות את המחיר ההיסטורי של המטבע הוירטואלי אשר יכול לשמש כחלק מהתהליך קבלת ההחלטות בעת מסחר. יש סוגים שונים של גרפים אשר מספקים לסוחרים יתרונות שונים.

בכפוף לזמינות המפעיל.

זקוקים לעזרה?
תמיכה